Министр ведомствога буйсынучы учреждениеләрдә эшләүчеләр белән очрашты

2018 елның 6 марты, сишәмбе

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров бүген “Шәһәр яны урманчылыгы” ДКУ базасында коллектив шартнамәләре төзүгә багышланган җыелышта катнашты, биредә “Шәһәр яны урманчылыгы” ДКУ, “Өйрәнү-сынау шәһәр яны урманчылыгы” ДБУ һәм “Урман-янгын үзәге” ДБУ учреждениеләренең узган елгы эшчәнлегенә анализ ясалды. Утырышлар кысасында ведомство буйсынуындагы учреждениеләрнең эшчәнлеген һәм хезмәт шартларын яхшырту буенча тәкъдимнәр тыңланды.

“Шәһәр яны урманчылыгы” ДКУ җитәкче-урманчысы И.Р. Кәшәфиев, “Урман-янгын үзәге” ДБУ директоры А.Ф. Әхмәров, Татарстан Республикасы Урман тармакларында эшләүчеләрнең республика профсоюз комитеты рәисе И.И. Гыймаев, “Өйрәнү-сынау шәһәр яны урманчылыгы” ДБУ директоры урынбасары Х.Г. Нәҗипов докладлар белән чыгыш ясады.

Чыгышы азагында Р.Ә. Кузюров коллективны 18 мартта булачак Россия Федерациясе Президентын сайлауда актив катнашырга чакырды.

Соңыннан урман хуҗалыгы хезмәткәрләрен бүләкләү өлеше булды. Күп еллык намуслы хезмәт һәм Татарстан Республикасы урманнарын саклаган һәм үрчеткән, учреждениенең профсоюз тормышында актив катнашкан өчен Айрат Әхмәров һәм Елена Рзай Урман тармакларында эшләүчеләрнең республика профсоюз комитетының мактау кәгазе белән бүләкләнде.

Утырыш тәмамланганнан соң министр II һәм III типлы янгын-химия станцияләрендә булды, техник җиһазланыш белән танышты, алда торучы янгын куркынычы янаган чорга әзерлек торышын карады. Шулай ук министр Иске Казан һәм Биектау кишәрлеге урманчылыкларында булды һәм Биектаудагы эш участогының урман кисү цехын карады.