Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгында аппарат киңәшмәсе узды

2018 елның 16 апреле, дүшәмбе

16 апрель көнне Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Р.Ә.Кузюров җитәкчелегендә эш киңәшмәсе узды. Башкарылган эш турында хисап белән министрның беренче урынбасары Әмир Бәдертдинов һәм министрлыктагы бүлекләрнең башлыклары чыгыш ясады.

Министр 2018 елда янгын куркынычы янаган чорга һәм урман культуралары белән эшләүгә әзерлек мәсьәләләренә махсус игътибар юнәлтте. Равил Кузюров бу өлештә барысына да актив булырга чакырды. Шулай ук агач материалларын машина белән ташуга кирәкле документларны тикшерү буенча рейдлар уздыру мәсьәләсе дә күтәрелде. Бу эш планлы режимда уздырылачак.

Һәр хезмәткәрнең эшне башкару дисциплинасы турында да тагын бер кат искәртелде. Равил Кузюров нәтиҗәлелекне арттыру зарурлыгы турында билгеләде.