Татарстанның урман хуҗалыгы министры Мәңгелек утка такыя салу тантанасында катнашты

2018 елның 9 мае, чәршәмбе

Татарстанның урман хуҗалыгы министры Р.Ә.Кузюров Татарстан Республикасы Мөслим районында “Хәрби һәм хезмәт даны” мемориал комплексындагы Мәңгелек утка такыялар салу тантанасында катнашты. Мөслим районы башлыгы Рамил Муллин белән берлектә Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров Бөек Ватан сугышы ветераннарына “Фидакарь хезмәт өчен” медальләрен тапшырды.

Ул шулай ук Татарстан Республикасы Президенты исеменнән ветераннарны һәм бәйрәм кунакларын Бөек Җиңү Көне белән тәбрикләде һәм иң яхшы теләкләрен белдерде.

Сүз уңаеннан, яу кырында ятып калган батырларны искә алу һәм ветераннарга хөрмәт күрсәтү өчен Мәңгелек ут янына меңнәрчә Мөслим халкы һәм район кунаклары килде. Җиңү Парады Мөслимне генә түгел, республика, барча ил халкын берләштерде.