Татарстанның урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров Казан марафоны-2018 катнашты

2018 елның 20 мае, якшәмбе

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров, марафондагы башка катнашучылар исәбендә, 3 чакрымлы дистанцияне йөгереп узды.

Бүген Татарстан башкаласындагы Меңьеллык мәйданында Татарстандагы спорт календаренда иң зур чабышка – Казан марафоны-2018 чарасына старт бирелде. Массакүләм чабышта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, "Матч-ТВ" спорт телеканалы генераль продюсеры Тина Канделаки, шулай ук Татарстан Республикасы министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре катнашты. Урман хуҗалыгы министрлыгы хезмәткәрләре шулай ук акциягә теләктәшлек күрсәтте.
30 еллык тарихы булган турнирга өч ел элек яңача импульс бирелә һәм ул хәзер яңа форматта татарстанлыларны гына түгел, төрле илләрдәге спортчыларны да җәлеп итә. 3 чакрымлы дистанциядән тыш, 10, 21,1 һәм 42,2 чакрымлы аралыкларга да чабышлар каралган. Быел илнең 28 иленнән 10 меңгә якын кеше Казан марафонында катнашу теләген белдергән.