Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюровның Әлки урманчылыгына эш сәфәре

2018 елның 5 июле, пәнҗешәмбе

Бүген Равил Кузюров Әлки урманчылыгында эш сәфәре белән булды. Визиты кысаларында министр Базарлы Матак кишәрлеге урманчылыгындагы базислы урман питомнигы белән танышты, биредә чыршы, нарат һәм карагай кебек төп урман хасил итүче токымнар үсә. Министр шулай ук Гибрид-38 тирәгенең үсенте плантацияләрен карады, киләсе елда андагы утыртмалар Татарстан шәһәрләрендәге паркларны һәм скверларны яшелләндерү өчен тотылачак. Тирәкнең әлеге токымы югары уңдырышлы булуы, чирләргә каршы торучанлыгы белән аерылып тора һәм санитар-гигиеник үзенчәлекләргә ия.

Равил Кузюров шулай ук тәрбияви кисү кишәрлекләрен карады һәм 2018 елгы урман культуралары утыртмаларының сыйфатын тикшерде.

Объектларны караганнан соң министр урманчылык һәм урман хуҗалыгы хезмәткәрләре белән киңәшмә уздырды, биредә Әлки муниципаль районы башлыгы Александр Никошин да катнашты. Равил Кузюров төп бурычларны атады, башкарыла торган эшләрнең сыйфатына игътибар юнәлтте, теләкләрен һәм кисәтүләрен җиткерде.