Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров эш визиты белән Мамадыш урманчылыгында булды

2018 елның 8 августы, чәршәмбе

Равил Кузюров "Мамадыш урманчылыгы" ДКУ һәм "Мамадыш урман хуҗалыгы" ДБУ эшләр торышы белән танышты. Комазан кишәрлеге урманчылыгында министр урманнарны тәрбияви кисүләр оештырылган урыннарны карады. Министр шулай ук 2017 һәм 2018 елгы урман культураларын карады. Кләүш кишәрлеге урманчылыгында Равил Кузюров утырту материалы үстерү буенча ике урман питомнигын карады, биредә агач-куак токымнарының 20 артык төре бар. Асылда, Мензис Лжетсугасы һәм кызыл имән кебек сирәк төрләр үсә.

Равил Кузюров шулай ук урманчылык һәм урман хуҗалыгы хезмәткәрләре белән киңәшмә уздырды, анда учреждениеләрнең финанс-хуҗалык эшчәнлегенә һәм республиканың урман хуҗалыгын кадрлар белән тәэмин итүгә кагылышлы мәсьәләләр каралды. "Мамадыш урманчылыгы" ДКУ һәм "Мамадыш урман хуҗалыгы" ДБУ эшләрнең оештырылуына министр канәгатьләндерерлек бәя бирде.

"Безнең хезмәт нәтиҗәсен бары тик безнең балалар һәм оныклар гына бәяли алачак, үстерү технологиясенә, утырту материалының сыйфатына һәм урманны торгызу процессына игътибар бирергә кирәк", – дип билгеләде министр Равил Кузюров.