Татарстан урманчылары мәктәпкә җыенырга булыша

2018 елның 17 августы, җомга

“Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит” хәйрия акциясе Татарстанда беренче мәртәбә генә уздырылмый. Татарстан Республикасының урман хуҗалыгы хезмәткәрләре быел да әлеге изге эшкә теләктәшлек күрсәтте. Асылда, “Минзәлә урманчылыгы” ДКУ хезмәткәрләре әлеге хәйрия акциясенә үзләреннән өлеш кертеп, чарада катнашты.

Матди чаралар мәктәп формасы һәм барча кирәк-яраклар белән тутырылган заманча букчалар сатып алу өчен юнәлдерелде. Беренче сыйныф укучылары өчен әзерләнгән әлеге кирәк-яраклар күпбалалы һәм аз тәэмин ителгән гаиләләргә бирелде. Нәниләр өчен шулай ук театральләштерелгән тамаша һәм концерт та оештырылган иде. Булачак мәктәп укучыларына укуларында уңышлар, ә ата-аналарга сабырлык, балалары өчен горурлык хисләрен кичерүдә күбрәк мөмкинлекләр булуын теләделәр.