Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгында Урман планы турында фикер алыштылар

2018 елның 12 октябре, җомга

Киңәшмә барышында Татарстан Республикасының яңа Урман планы презентацияләнде. “Рослесинфорг” ФДБУ Казан филиалы вәкилләре планны эшләү барышында ТР Урман хуҗалыгы министрлыгыннан, ведомство буйсынуындагы учреждениеләрдән, шулай ук башка оешмалардан һәм ведомстволардан килгән кисәтүләрне бетерү һәм тәкъдимнәрне кертү буенча күрелгән чаралар турында хәбәр иттеләр. Татарстан Республикасы Урман планы буенча йомгаклау презентациясе 19 октябрьдә Федераль урман хуҗалыгы агентлыгында булачак. Урман планы – ул әһәмиятле документларның берсе, республика урманчылыкларын үстерүне 10 елга исәпләнгән вакытка планлаштыру, аны эшләү өстендә “Рослесинфорг” ФДБУ Казан филиалы шөгыльләнә.