ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

2017 ел – Татарстан Республикасында Экология һәм җәмәгать урыннары елы тәмамланып килә. Әгерҗе районында шәһәрне, авылларны яшелләндерү буенча күп эшләр башкарылды, ачык дәресләр, күптөрле акцияләр уздырылды.

Урманчылык белгечләре Сарсак-Умга лицееның “Яшел армия” мәктәп урманчылыгы белән бергәләп “Кошлар җәннәте” дип аталган акция уздырды. Җанлы әңгәмә барышында балалар урман, кошлар, хайваннар темасына сораулар бирде, ә мәктәп урманчылыгы җитәкчесе Галина Алексеевна Васильева Әгерже районында кышлаучы кошлар турында кызыклы һәм мавыктыргыч материал әзерләгән иде. Кошлар турында күңелле тамашалар да, дәртле викториналар да, табышмаклар да булды монда. “Әгерҗе урманчылыгы” ДКУ хезмәткәрләре иң актив балаларны Мактау грамоталары һәм истәлекле призлар белән бүләкләде. Бәйрәм мәктәп ишегалдында дәвам итте, анда балалар агачларга кошлар өчен җимлекләр элделәр һәм азык салдылар.