февраль, 2017 ел
чәршәмбе

Тәтеш муниципаль районының Олы Шәмәк авылы урта мәктәбендә “Озын Алан” ДТКТ хезмәткәрләре тарафыннан экология дәресе үткәрелде, аның барышында балаларга Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан дәүләт табигый тыюлыклары, аларның эшчәнлеге һәм аларда тереклек итүче хайваннар һәм үсемлекләр дөньясының бик күп төрле булуы хакында мәгълүмат ирештерелде. Чара тәмамлангач “Парклар маршы – 2016” акциясендә җиңүчеләргә тантаналы рәвештә бүләкләр тапшырылды.

Семинар республика прокуратурасы, ТР буенча ЭЭМ ЮХИДИ идарәсе, ТР Президенты идарәсе, ТР Президенты карамагындагы Дәүләт хезмәте һәм кадрлар департаменты, ТР Үзйөрешле машиналарның һәм башка төр техникаларның техник торышын күзәтү идарәсе, Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча КСДИ һәм Россиянең ТР буенча Төбәк социаль иминиятләштерү фонды вәкилләре катнашында, видео-конференция рәвешендә узды. ТР Урман хуҗалыгы министрлыгыннан дәүләт хезмәте һәм кадрлар мәсьәләләре секторы җитәкчесе Г.А. Шәмсетдинова катнашты. Киңәшмәдә дәүләт хезмәткәрләре тарафыннан керемнәре, чыгымнары, милеге һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләре хакында белешмәләр тапшыруга кагыла торган мәсьәләләр турында фикер алыштылар.