декабрь, 2017 ел
дүшәмбе

Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне кысаларында Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгында киңәшмә узды, анда дәүләт граждан хезмәтен узуга бәйле булган, хезмәттә үз-үзеңне тотуга һәм коррупциячел хокук бозуларны кисәтүгә карата “Коррупциягә каршы көрәш турында” 2008 елның 25 декабрендәге 273-ФЗ номерлы Федераль законда билгеләнгән чикләмәләр, тыюлар, таләпләр турында доклад тыңланды. Утырыш барышында әлеге бурычларны һәм тыюларны үтәмәүнең коррупциячел хокук бозу булуына акцент ясалды, ул дәүләт хезмәткәрен дәүләт хезмәтеннән кууга сәбәп була.

Узган шимбәдә Татарстан Республикасы Дәүләт хезмәткәрләре спартакиадасы кысаларында баскетбол буенча йомгаклау ярышлары узды. Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгыннан Нияз Имамиев – мөлкәт белән идарә итү, техник үсеш һәм хезмәт сагы бүлеге башлыгы, Нияз Таҗмиев – дәүләт контроле һәм күзәтчелеге секторы башлыгы, Наил Мирсияпов – урманнарны саклау һәм яклау секторы җитәкчесе, Рамил Илдарханов – аренда мөнәсәбәтләре бүлегенең әйдәп баручы белгече, Ирек Шәрифуллин – икътисад, дәүләт заказы урнаштыру һәм түләүләрне администрацияләү бүлеге башлыгы һәм Тимур Галиев – урманнарны яңадан җитештерү һәм урман үрчетү бүлеге башлыгы командасы катнашты. Министрлык хезмәткәрләренә ТР Финанс министрлыгы һәм Федераль казна идарәсе хезмәткәрләре белән көч сынашырга туры килде.

Шунысын билгеләп узарга кирәк, Авыл хуҗалыгы министрлыгы хезмәткәрләре Казан ш. спорт залларында даими шөгыльләнә, спорт ярышларына актив әзерләнә. Катнашучылар сүзләренә караганда, ярышлар дустанә шартларда узды. Җанатарларның актив рәвештә көч биреп торуы, яхшы кәеф һәм елмаюлы йөзләр тәэсирле атмосфера һәм уңай кичерешләр тудырды.