Идел елгасын саклау турында

2017 елның 4 декабре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгында экологлар белән бергә узган уртак киңәшмә барышында Идел елгасын саклау өлкәсендә алып барылган эшләр турында, шулай ук сусаклагыч яклаучы урман утыртмаларын булдыру турында сүз барды. Чарада ТР урман хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Ә.Н. Бәдертдинов, ТР экология һәм табигый ресурслар министры Ф.С. Габделганиев катнашты. Киңәшмә барышында юл картасын эшләү карары кабул ителде, аның буенча Татарстан Республикасында Идел елгасы ярларын урман белән каплау планлаштырыла. Экологлар утырту материалы үстерү өлкәсендә урманчылар потенциалын билгеләп узды, урман хуҗалыгы хезмәткәрләре үз чиратында, тиешенчә финанслау булган очракта һәм кишәрлекләр бүлеп бирелгәндә “Иделне савыктыру” проектында катнашырга әзер булулары хакында белдерде.