Урманнарда авиапатруль хезмәте эшли

2017 елның 28 июле, җомга

Татарстан Республикасы территориясендәге урманнарда янгын чыгу куркынычының дәрәҗәсе югары дип билгеләнүгә бәйле рәвештә, 2017 елның 27 июлендә урманнарда авиация патруле үткәрелде. АН-2 самолетында махсус эшләнгән маршрутлар буенча урманнарда янгын урыннарын һәм янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре бозылу очракларын ачыклау максатында очышлар үткәрелде. Авиапатруль барышында авыл хуҗалыгы билгеләнешендәге җирләрдә 2 төтен ноктасы теркәлде, аларның төгәл координаталары Питрәч һәм Минзәлә районнарында билгеләнде, әлеге мәгълүматлар кичекмәстән төбәк диспетчерлык идарәсе пунктына тапшырылды. Авиация ярдәмендә күзәтү эшләре урманнарның санитар торышын бәяләү һәм урманнардагы корткыч чыганакларын һәм авыруларны ачыклау максатында гамәлгә ашырылды.