#ӘЙДӘУРМАНЧЫБУЛЫРГА! Нурлатта шундый исемле акция узды

2018 елның 22 мае, сишәмбе

"Лубян урман-техника көллияте" ДБҺББУ һәм Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы хезмәткәрләре, мәктәпләрдә укучылар һәм аларның ата-аналары белән һөнәри юнәлеш алуны уздыру максатларында, Нурлат районында булды. Чара #ӘЙДӘУРМАНЧЫБУЛЫРГА! шигаре белән узды. Урманчылар агитбригадасы белән очрашуда 200 тирәсе кеше катнашты. Командага Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Әмир Бәдертдинов җитәкчелек итте.

Урман тармагы хезмәткәрләре Урман хуҗалыгы министрлыгы турында фильм презентацияләде һәм урманчы һөнәренә илтүче барлык баскычлар турында, Лубян урман-техника көллиятендә белем алу өстенлекләре һәм әлеге уку йортын тәмамлап чыгучыларга булган ихтыяҗ турында сөйләде. Ул – Татарстанда дипломлы, урман эшенең төрле-төрле тармакларына кирәкле белгечләрне укытып чыгара торган бердәнбер урта һөнәри белем бирү йорты.

#ӘЙДӘУРМАНЧЫБУЛЫРГА акциясе Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы тарафыннан уздырыла. Аның максаты – яшьләрне урманчылар рәтенә җәлеп итү.