Тәтеш урманчылыгында 24 гектарда имән һәм наратның урман культураларына нигез салынды

2018 елның 23 мае, чәршәмбе

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры "Тәтеш урманчылыгы" ДКУ һәм "Тәтеш урман хуҗалыгы" ДБУ учреждениеләрендә эш сәфәре белән булды. Равил Кузюров урманчылык контораларын һәм урман хуҗалыгының эш кишәрлекләрен карады.
Министр "Тәтеш урманчылыгы" ДКУ урман фондында язгы урман торгызу эшләре барышында утыртылган урман культураларына махсус игътибар юнәлтте. Асылда, Равил Кузюров 0,8 гектарда сабаклы имәннең урман культураларын карады. 2018 елда "Тәтеш урманчылыгы" ДКУ урман фондында барлыгы 24 гектарда урман культуралары утыртылды.

Равил Кузюров шулай ук урман питомнигын карады, хәзерге вакытта биредә сабаклы имән, гади нарат, кызыл тал, Гибрид-38 тирәге, гади чыршы, Себер карагачы, сары сәрви агачы, корычагач, гади миләш, гади балан, иенке каеннар үсә.

Урманчылыкны караганнан соң Равил Кузюров "Тәтеш урманчылыгы" ДКУ һәм "Тәтеш урман хуҗалыгы" ДБУ хезмәткәрләре белән киңәшмә уздырды. Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры башкарыла торган урман хуҗалыгы эшләренең нәтиҗәлелеге өлешендә активлашырга кушты.