Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгына Курган өлкәсеннән урманчылар делегациясе килде

2018 елның 10 октябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры урынбасары Рәис Гомәров урман хуҗалыгы идарәсе башлыгы Виктор Банников җитәкчелегендә Курган өлкәсе делегациясе белән очрашты. Чарада шулай ук Курган өлкәсе идарәсе хезмәткәрләре һәм Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы хезмәткәрләре катнашты. Очрашу барышында Рәис Гомәров Татарстанда урман хуҗалыгын алып бару үзенчәлекләре турында, хәзерге торышы һәм республикада урман тармагын үстерү перспективалары турында сөйләде. Эшлекле визит кысаларында делегация әгъзалары Татарстан вәкилләре белән урман хуҗалыгы өлкәсендә хезмәттәшлек итү мәсьәләсе турында фикер алышты. Урманчылар делегациясе шулай ук бүген Министрлыктагы урман музеен да карады, биредә аларга урман тармагының торгызылу тарихы турында сөйләделәр.