ТР Урман хуҗалыгы министрлыгы командасы Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләре спартакиадасы кысаларында чаңгы ярышлары катнашты

2024 елның 18 феврале, якшәмбе

Бүген 2024 елда Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләре спартакиадасы кысаларында чаңгы ярышлары узды. Ярышлар Тынычлык поселогындагы чаңгы-биатлон комплексы базасында узды.

Ярышларда Фәнил Әхмәдуллин, Илназ Хөсәенов, Алсу Мостафина һәм Екатерина Румшевич составындагы ТР Урман хуҗалыгы министрлыгы командасы катнашты. Командага эшләр идарәчесе Эльмира Шаһаева һәм бүлек җитәкчесе Айрат Әхмәров теләктәшлек белдерде.

«Мин чаңгыда шуарга яратам – бу минем яраткан кышкы спорт төрем, – дип аңлатма бирде Фәнил Әхмәдуллин. – Ярышларга бик теләп кушылдым һәм әлеге чарада Министрлык өчен чыгыш ясый алу мөмкинлегенә шатландым. Барлык катнашучылар да яхшы әзерлек һәм югары осталык күрсәттеләр. Без шөгыльләнүләрне дәвам итәчәкбез һәм нәтиҗәләребезне яхшыртачакбыз».