Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгында абитуриентлар белән очрашу узды

2018 елның 11 июле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров Лубян урман-техника көллияте абитуриентлары белән очрашу уздырды. Булачак студентлар ата-аналары белән берлектә Министрлыкка Татарстанның төрле районнарыннан килделәр. Баулы районының Покровский авылыннан Милана Егорова балачактан ук табигать һәм урман белән кызыксынган, үз карарын аңлы рәвештә кабул иткән. "Мин ландшафт дизайнын сайладым, ул иҗади кешеләр өчен, һәм шул юлдан барырга карар иттем. Бу перспективалы юнәлеш, дип уйлыйм". Миланага теләктәшлек күрсәтү өчен аның әнисе Людмила Егорова килгән: "Безгә урыны ошады – Лубянда бик матур! Барысы да ямь-яшел, гүзәл. Мин үзем дә калыр идем әле. Баламның экологик чиста урында белем алачагына мин бик сөенәм. Урман чәчәк атсын!"

Министр Равил Кузюров чыгарылыш укучыларына урман тармагындагы эшләрнең торышы, Лубян урман-техника көллияте турында, урман һөнәренең әһәмияте хакында сөйләде, балалар белән танышты һәм аралашты.

"Урман хуҗалыгында эшләүче – ул беркайчан да юкка чыкмаячак һөнәр, моны ассызыклауны сезнең өчен әһәмиятле булыр дип саныйм! Хәтта агачка алмаш итеп синтетик һәм полимер үсеш алган дәвердә дә агачка булган ихтыяҗ кимеми, чөнки ул чиста һәм экологияле продукт, димәк, урманнарны саклау һәм үрчетү бурычы һәрвакыт актуаль булачак!" – дип билгеләде министр Равил Кузюров.