"Кастамону Интегрейтед Вуд Индастри" төрек компаниясе вәкилләре белән эшлекле киңәшмә

2018 елның 7 марты, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгына генераль директоры Калыч Али Кюрдаш җитәкчелегендә "Кастамону Интегрейтед Вуд Индастри" ҖЧҖ делегациясе килеп китте. Төрек компаниясе вәкилләре белән Равил Кузюров агач эшкәртү заводына агач материалы китертү мәсьәләләре буенча эшлекле киңәшмә уздырды.

Исегезгә төшерик, МДФ плитәләр җитештерүче завод "Алабуга" махсус икътисад зонасы территориясендә 2013 елда гамәлгә кертелде, бу исә файдалануга исәпләнгән диләнкене үзләштерү, урман хуҗалыгында керемне арттыру, агачларны яңарту һәм Татарстан Республикасы урманнарында табигый составны яхшырту өлешендә яхшы ярдәм булды.