Бүген "Татарстанның чиста урманнары" акциясе старт алды

2018 елның 25 апреле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан урманнарда иминлекле санитар-экологик торыш булдыру максатларында һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 13.04.2018 ел, №859-р күрсәтмәсе нигезендә 2018 елның 25 апреленнән гадәткә кергәнчә республиканың "Татарстанның чиста урманнары" табигать саклау акциясе старт ала.

Акция барышында урман кишәрлекләрен тикшерү, беседкаларны, аншлагларны һәм мәгълүмат такталарын ремонтлау һәм төзекләндерү планлаштырыла.

2018 елның 12 маенда "Татарстанның чиста урманнары" табигать саклау акциясе кысаларында Урман биләмәләрен чистартуның бердәм көне узачак.

Урман территорияләрен җыештыру эшендә дәүләт граждан хезмәткәрләре, ТР Президенты Аппараты, ТР Министрлар Кабинеты хезмәткәрләре, ТР Дәүләт Советы депутатлары, ТР Прокуратурасы, министрлыкларның, ведомстволарның, суд органнарының хезмәткәрләре, белем бирү йортларында укытучылар, студентлар һәм җәмәгатьчелек әһелләре катнашачак.

"Татарстанның чиста урманнары" традицион акциясе Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы инициативасы белән ике этапта – язын һәм көзен уздырыла торган иң әһәмиятле һәм күләмле чараларның берсе булып тора, халык арасында һаман да зуррак популярлык казана бара. Табигать саклау чараларының максаты – Татарстан урманнарында иминлекле санитар-экологик торыш булдыру.

Әлеге акция республиканы баланслы рәвештә социаль-икътисадый үстерергә һәм гражданнарның иминлекле әйләнә-тирәлеккә конституциячел хокукларын тормышка ашырырга ярдәм итә.

Табигатькә битараф булмаган һәркемне һәм әлеге акциядә катнашу теләге булганнарны Столбище кишәрлеге урманчылыгының "Имәнлек" территориясенә һәм Шәһәр яны урманчылыгының Биектау кишәрлеге урманчылыгындагы урман кишәрлекләренә чакырабыз.