октябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Акция барышында Котлы Бөкәш кишәрлеге урманчылыгының 23 бүлемтегендәге 22 кварталында 1,1 гектар мәйданда 4 мең данә күләмендә ябык тамыр системасы белән чыршы чәчкеннәре утыртылды. Утырту эшләрендә 45 кеше катнашты. Бу урманчылык хезмәткәрләре һәм мәктәп урманчылыгы укучылары.

“Рослесинфорг” ФДБУ Казан филиалы хезмәткәрләре Татарстан Республикасында гадәткә кергән “Урман утырту көне” табигатьне саклау акциясендә катнашты.  “Рослесинфорг” ФДБУ Казан филиалы хезмәткәрләре: Ильясов Р.З., Кәлимуллин Р.Р., Абраров И.Х., Шәфыйгуллин Р.Р., Габделганиева Г.Т., Габидуллин И.И. составында әлеге акциягә теләктәшлек белдерделәр һәм Татарстан Республикасы “Шәһәр яны урманчылыгы” дәүләт казна урчеждениесенең Матюшино кишәрлеге урманчылыгы урман фондында агач утырту эшендә катнаштылар.