ТР Урманны саклау үзәге директоры урынбасары Венера Ефременкова Н.Н.Алтынов исемендәге 15 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучылары өчен дәрес үткәргән

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

«Рослесозащита» ФБУ филиалы – Татарстан Республикасы Урманнарны саклау үзәге директоры урынбасары Венера Ефременкова Зеленодольск муниципаль районының Н.Н.Алтынов исемендәге 15 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучылары өчен дәрес үткәргән.

Дәрес барышында Венера Ефременкова укучыларга ТР Урманны саклау үзәге эшчәнлегенең төп юнәлешләре, урманнарны яңадан торгызуның дәүләт урман патологиясе мониторингы һәм дәүләт мониторингы үзенчәлекләре, шулай ук урманнарның санитар һәм урман патологиясе торышына тискәре йогынты ясаучы факторлар турында сөйләгән.

Очрашу ахырында ул урман профилендәге һөнәрләргә, Лубян урман-техник көллиятендә һәм Казан дәүләт аграр университетының урман хуҗалыгы һәм экология факультетында уку шартларына тукталып узган.