Казан шәһәренең 111 нче номерлы мәктәбендә “Урман дәресе” үткәрелде

2017 елның 19 апреле, чәршәмбе

Экология һәм махсус сакланучы территорияләр елы кысасында Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгының оештыру бүлеге башлыгы Л.Р. Мирсәетова Казан шәһәренең 111 нче номерлы мәктәбендә “Урман дәресе”  үткәрде.

Дәреснең максаты укучыларның урман турындагы белемнәрен ныгыту һәм системага салу, әйләнә-тирә мохит экологиясенә кагылышлы белемнәрен арттыру, туган як табигатенә мәхәббәт тәрбияләү, фикерләү, хәтердә калдыру, өйрәнелә торган предмет белән кызыксыну кебек интеллектуаль һәм иҗади сәләтләрен үстерү иде.

Чара барышында Л.Р. Мирсәетова балаларга тиздән булачак “Урман утырту көне” табигатьне саклау акциясе турында сөйләде, укучыларга республика күләмендәге акциядә кулланылачак утырту материалын (нарат, чыршы) күрсәтте.