Урман планы проектын эшләү турында

2018 елның 29 гыйнвары, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Урман планы буенча эшләр башлануга бәйле рәвештә 2018 елның 29 гыйнварында Идел буе федераль округы буенча Урман хуҗалыгы департаменты, Мари Иле Республикасы Табигать ресурслары, экология һәм әйләнә-тирәлекне саклау министрлыгы, Чуашия Республикасы Табигать ресурслары һәм экология министрлыгы, “Татарстан Республикасында урманны яклау үзәге” Россия урман яклау үзәге” ФБУ, “Рослесинфорг” ФБУ, “Көнчыгыш-Европа урман сынау станциясе” ФБУ вәкилләре катнашында киңәйтелгән киңәшмә булды.

Утырыш барышында тармак мәгълүматлары белән әзерлек, фәнни-тикшеренү һәм аналитик эшләр башлануы турында, урман планын эшләү буенча техник бирем һәм урман планында ихтимал үзгәрешләр турында мәсьәләләр күтәрелде.