"Бөгелмә урманчылыгы" ДКУ утырту материалын үстерү технологиясенә багышланган Республика семинар-киңәшмә узачак

2018 елның 12 июле, пәнҗешәмбе

2018 елның 16 июлендә "Бөгелмә урманчылыгы" ДКУ учреждениесендә Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгының ведомство буйсынуындагы учреждениеләреннән җитәкче-урманчылар һәм урман хуҗалыклары директорлары катнашында Республика семинар киңәшмәсе узачак. Чара кысаларында "Бөгелмә урман хуҗалыгы" ДБУ базислы урман питомнигында утырту материалын үстерү технологиясе күрсәтеләчәк. Шулай ук Петровка кишәрлеге урманчылыгында каен һәм нарат урман культуралары өлеше каралачак. Урманчыларга теплицадагы чәчкеннәрне күрсәтәчәкләр һәм зур габаритлы утырту материалын утырту буенча Крона ПД-0.8 агрегатының эшләү технологиясе турында сөйләячәкләр. Ютазы кишәрлеге урманчылыгында мәктәп урманчылыгы эше белән танышачаклар.