Татарстан урманчылары Мари Иле урман хуҗалыгында пилотсыз очкыч аппаратлардан файдалану тәҗрибәсен өйрәнә

2018 елның 10 августы, җомга

Татарстаннан урманчылар делегациясе Мари Иле Республикасының Урман хуҗалыгы министрлыгына эш визиты белән барды. Визит кысаларында урман хуҗалыгында очкыч аппаратлардан файдалану буенча семинар оештырылды. Идел буе дәүләт технологик университеты базасында Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министрлыгы белгечләренә дрон эше, шулай ук алынган сурәтләргә анализ ясаучы программа продукты күрсәтелде. Аэрофотосурәт нигезендә диләнкегә килмичә кисенте урынының чынлыкта проект белешмәләренә туры килә торган фактик мәйданын билгеләргә мөмкин.

Визит кысаларында шулай ук Мари Иле Урман хуҗалыгы министрлыгының урман музеена экскурсия оештырылды.