Мәскәү делегациясе

2017 елның 19 июле, чәршәмбе

Урман хуҗалыгын алып бару белән танышу һәм тәҗрибә уртаклашу максатында Татарстан Республикасына “Сегежа групп” ИК ҖЧҖ президенты, идарә рәисе Закиров Камил Фикус улы җитәкчелегендә Мәскәү делегациясе килде. Кунаклар Саба районындагы Урман селекция-орлыкчылык үзәгендә булдылар, анда аларны ябык тамыр системасы белән утырту материалын үстерү тәҗрибәсе белән таныштырдылар, III типлы “Саба” янгын-химия станциясен һәм урман эшкәртү заводының җитештерү цехларын күрсәттеләр.

Бүген ТР Урман хуҗалыгы министрлыгында алар Татарстан Республикасы урман хуҗалыгы министры Алмас Нәзиров белән очрашты. Аралашу барышында ведомство башлыгы хезмәткәрләрне республикадагы урман хуҗалыгы эшчәнлеге белән таныштырды һәм тармакны үстерү перспективалары турында сөйләде. Чара барышында шулай ук якларның багланышында перспектив юнәлешләр һәм алга таба хезмәттәшлек итү мөмкинлеге турында да фикер алышында.