5 майда "Урман утырту көне" традицион республика табигать саклау акциясе узачак

2018 елның 4 мае, җомга

2018 елның 5 маенда Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2018 елның 14 апрелендәге 862-р номерлы күрсәтмәсе нигезендә гореф-гадәткә әйләнгән "Урман утырту көне" табигать саклау акциясен уздыру планлаштырыла.

Акция традицион рәвештә Татарстан Республикасының барлык урманчылыкларында да узачак. Казан шәһәре янәшәсендә агач утырту өчен өч кишәрлек билгеләнде (Биектау муниципаль районы, Щербаково поселогы янәшәсендә һәм "Зәңгәр күлләр" тыюлыгы янәшәсендә, бер кишәрлек – Лаеш муниципаль районында, Вороновка поселогы янәшәсендә). Чараның башлану вакыты – 09.00 сәгатьтә. Шәһәр яны урманчылыгында чарада катнашучыларны җыю урыннары картада күрсәтелде.

Әлеге акциянең максаты республикадагы урман ресурсларын үрчетүдән генә түгел, ә гражданнарда урманнарга карата сакчыл мөнәсәбәт тәрбияләүдән, җәмәгатьчелек игътибарын аны саклау, экологик торышны яхшырту проблемаларына җәлеп итүдән дә гыйбарәт.

Әлеге чара быел, дәүләт башлыгы тарафыннан игълан ителгән Ихтыяри зат (волонтер) елында, аеруча актуаль, чөнки безнең һәркайсыбыз инициатива белдерә һәм үз агачын утырта ала. Сезне чарада көтеп калабыз!

Оештыруга кагылышлы барлык сораулар белән Сез 8 (843) 221-37-34 телефон номерына шалтырата яисә A.Samigullina@tatar.ru һәм Andrey.Atamanov@tatar.ru электрон почта адресларына гарызнамә җибәрә аласыз.