ТР Яшьләр министрлыгы торак шартларын яхшыртуда яшьләргә ярдәм итү темасына туры эфир уздырачак

2022 елның 18 мае, чәршәмбе

2022 елның 20 маенда 17:45 сәгатьтә ТР Яшьләр эшләре министрлыгы «Вконтакте» социаль челтәрендә #ЖильеМолодымРТ туры эфирын уздырачак.

Турыдан-туры эфир тапшыруында Татарстан Республикасында төрле тармак министрлыкларының һәм ведомстволарының «Яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» федераль программалары буенча яшьләргә үз торакларын сатып алуда дәүләт ярдәменә юнәлдерелгән программалары (торак бәясенең 30-35% дәрәҗәсендә түләүсез субсидияләр), Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Авыл территорияләрен үстерү (субсидияләр, ипотека, найм), республика «Яшьләр торак бәйгесе», республика шәһәрләрендә һәм районнарында яшьләрнең үз-үзләрен үстерүне гамәлгә ашыручы яшьләр сәясәтенең бәйге чараларында казанышлары булган, республика, муниципаль учреждениеләр хезмәткәрләре өчен аңлаешлы һәм җентекле формада тәкъдим ителәчәк.

Эфирга монда тоташырга мөмкин булачак: https://vk.com/minmol_rt.